Dažādu valstu attieksme pret bezdūmu tabakas izstrādājumiem - bezcigaretem.lv

Dažādu valstu attieksme pret bezdūmu tabakas izstrādājumiem

Apvienotajā Karalistē

Lielbritānijā darbojas regulējumi, kas nodrošina visaptverošu palīdzību smēķēšanas atmešanā un veicina  mazāka kaitējuma politiku smēķēšanas jomā. Valdība ir atzinusi: arvien  vairāk  ir  pierādījumu, ka e-cigaretes ir ievērojami mazāk kaitīgas veselībai nekā smēķējamā tabaka. Tāpēc AK valdība sadarbībā ar  Health England ir izstrādājusi vadlīnijas darba devējiem un organizācijām, kas vēlas ieviest politiku attiecībā uz elektronisko cigarešu lietošanu. Tiek atbalstīta arī jaunu tabakas izstrādājumu, par kuriem ir pierādījumi, ka samazina smēķēšanas radīto kaitējumu, ieteikšana tiem, kam nav izdevies atmest smēķēšanu.

Dokumentos uzsvērts, ka valdība turpinās kritiski izvērtēt pierādījumus par nikotīnu saturošiem produktiem, sniedzot skaidru informāciju sabiedrībai par to, kas ir zināms un nav zināms par īstermiņa un ilgtermiņa riskiem, lietojot dažādus bezdūmu tabakas produktus.

Vairāk šeit: https://www.gov.uk/government/publications/towards-a-smoke-free-generation-tobacco-control-plan-for-england

 

Austrālijā

Karaliskā Austrālijas Primārās aprūpes ārstu koledža ir atbalstījusi bezdūmu nikotīna izstrādājumu izmantošanu kā likumīgu metodi smēķēšanas atmešanā.

Austrālijas veselības organizācijas iesaka ģimenes ārstiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem ieteikt bezdūmu nikotīna produktus smēķētājiem, kuri vēlas atmest smēķēšanu, bet līdz šim izmēģinātā terapija nav palīdzējusi.

Kolēģija apstiprinājusi, ka daudzi smēķētāji pat ar vislabākajām smēķēšanas atmešanas terapijas  metodēm cieš neveiksmi.  Daudziem smēķētājiem vienīgā alternatīva ir turpināt smēķēt. Bezdūmu produkti nodrošina, ka tie, kas ir atkarīgi no nikotīna un no smēķēšanas procesa,  var turpināt smēķēt,  neuzņemot toksiskās ķīmiskās vielas, kas rodas, tabakai degot cigaretē.

Līdz ar to vispārējas prakses ārstiem ir iespēja izrakstīt bezdūmu izstrādājumus trim mēnešiem kā smēķēšanas atmešanas terapiju.

Vairāk šeit: https://athra.org.au/blog/2020/01/28/peak-australian-gp-body-endorses-vaping/

Jaunzēlandē

Jaunzēlandē 2020. gadā tiek veidots jauns regulējums bezdūmu vides radīšanai un regulēto tabakas produktu apritei. Šo likuma grozījumu mērķis ir panākt līdzsvaru starp to, ka mazinās smēķēšana un bezdūmu tabakas produkti ir pieejami smēķētājiem, kuri vēlas izmantot tos kā smēķēšanas veidu ar mazāku kaitējumu. Valdība kontrolēs produktu kvalitāti. Tāpat likuma grozījumi regulē, ka  bezdūmu tabakas produktus nedrīkst pārdot bērniem un jauniešiem.

Valdības mērķis ir līdz minimumam samazināt smēķēšanas izplatību. Jau 2011. gadā valdība izvirzīja mērķi – līdz  2025. gadam panākt, lai  valstī  netiek lietoti tabakas izstrādājumi.

Veselības ministrija rosina smēķētājus, kuri vēlas pārtraukt smēķēšanu, meklēt vietējo atbalsta dienestu. Savukārt vietējiem smēķēšanas atmešanas atbalsta dienestiem jāpiedāvā smēķētājiem palīdzība un jāatbalsta tie, kuri vēlas atmest smēķēšanu ar bezdūmu tabakas produktu palīdzību.

Jaunzēlandes eksperti atzinuši, ka bezdūmu tabakas produkti nodara daudz mazāku kaitējumu nekā smēķējamā tabaka, taču tie nav pilnīgi nekaitīgi. Tajos ir  konstatēta virkne toksisku vielu, tostarp dažas vielas, kas izraisa vēzi, bet kopumā to daudzums ir daudz zemāks nekā cigarešu dūmos un, visticamāk, nerada kaitējumu. Ir liela varbūtība, ka smēķētāji, kas sāk lietot bezdūmu tabakas produktus, samazina risku savai veselībai un apkārtējiem.

Vairāk šeit: https://www.health.govt.nz/our-work/preventative-health-wellness/tobacco-controlvaping-and-smokeless-tobacco/

Saistītie raksti