Kā es atmetu smēķēšanu. Pieci Emmas ieteikumi. - bezcigaretem.lv

Kā es atmetu smēķēšanu. Pieci Emmas ieteikumi.

Šodien, kad rakstu šo vēstuli jums, aprit tieši 200 dienas, jeb vairāk nekā 6 mēneši, kopš es nesmēķēju. Es smēķēju patiešām bieži un daudz, šķiet, sešus vai pat septiņus gadus. Jā, ik pa laikam man bija vēlme atmest – ne tikai acīmredzamu veselības problēmu dēļ, kuras nesmēķētāji man atgādināja katru reizi, kad aizdedzināju kārtējo cigareti, bet arī tāpēc, ka man nepatika, par ko biju kļuvusi. Es necietu atkarības esamību sevī, taču turpināju smēķēt vēl un vēl.

 

Biju pieradusi pie tā, ka nejūtu savu parfīmu. Pieradusi pie gruzdošās skrāpēšanas rīklē un dziļāk. Tas riebās un vienlaikus arī patika. Atgriežoties mājās pēc garas darba dienas un pēkšņi atceroties, ka aizmirsu cigaretes birojā, cēlos un gāju uz veikalu, kaut biju nogurusi. Un meloju sev, ka tas ir vajadzīgs, lai atpūstos, vajadzīgs, jo ir bijusi saspringta diena, un vajadzīgs, jo tas vienkārši ir vajadzīgs.

 

Manuprāt, ir divi atteikšanās pamatelementi – nikotīna un tabakas ierobežošana, kas ir atbildīga par fiziskajām sekām organismā, un psiholoģiskā atkarība, kas izveidojusies no dūmu ieelpošanas un izelpošanas procesa. Jā, tieši pats process un psiholoģiskā atkarība no tā, manuprāt, ir vislielākā problēma.

 

Šodien man vairs nav nekādu alku vai vēlmes pēc tabakas. Ja man kāds to teiktu šī gada sākumā, es smietos. Es vēlos dalīties ar savu pieredzi, jo zinu, cik atmešana ir smags ceļš. Šeit esmu apkopojusi savu individuālo ceļvedi soli pa solim ar to, kas tieši man palīdzēja atmest smēķēšanu. Ceru, ka tas palīdzēs arī jums.

 

  1. Ir pienācis jūsu jaunās dzīves priekšvakars. Sāciet šādi – izsmēķējiet 3 cigaretes pēc kārtas, neieturot ne mazāko pauzi starp tām.

Tas ir triks, ko es bieži iesaku atkarīgiem smēķētājiem. Tiešām – lai saprastu, ka esat atkarīgs, un ņemtu vērā realitāti, ko cigarete patiesībā nodara jums, izsmēķējiet trīs cigaretes pēc kārtas. Vēlams, diezgan lielā tempā. Pirmā no tām apmierinās jūsu vajadzību pēc nikotīna – stāvokli, kurā smēķētāji pastāvīgi atrodas, bet bieži vien to pat nenojauš. Otrā cigarete uzreiz pēc pirmās skaidri atklās, kāda ir cigaretes daba, kad nikotīna vajadzība ir apmierināta.

Tas joprojām neko nebūs mainījis, protams, tāpēc jāseko trešajai cigaretei.

Tā būs jūsu motivācija apdomāt, ko jūs ar sevi darāt. Kad neizbēgami atkal alksiet pēc kārtējās cigaretes, jūsu prāts jums atgādinās, cik pretīgi bija un kādu nelabumu izjutāt, kad smēķējāt trešo cigareti.

Šo rituālu es iesaku veikt vakarā pirms jūs plānojat atmest, jo tas dos jums dažas papildu stundas, kad esat imūns pret nikotīna vēlmēm, jo ​​jūs taču guļat.

 

  1. Lejupielādējiet kādu no smēķēšanas atmešanas aplikācijām, piemēram, Smoke Free vai Quit Tracker.

Nav šaubu, ka jūs ieskauj cigarešu smēķētāji, un, lai arī viņi var apbrīnot jūsu lēmumu atmest, tas ir kā vēži spainī, kuri rāpjas ārā – neskatoties uz atbalstu, pats fakts, ka viņi turpina smēķēt, būs kārdinājums arī jums to darīt. Šī iemesla dēļ jums ir nepieciešams pozitīvs pastiprinājums no cilvēkiem, kuri izvēlas iet tādu pašu ceļu kā jūs. StopSmoking vietnē Reddit ir vēl viens palīglīdzeklis jūsu jaunajā ikdienā.

Smoke Free aplikācija joprojām ir manā viedtālrunī. Tā ne tikai palīdz izsekot alkas pēc nikotīna un tabakas, bet arī parāda, cik daudz naudas ir ietaupīts, atmetot, progresa joslas, kurās sīki aprakstīts, kā ķermenis tiek dziedēts, nesmēķējot, un parādīti paziņojumi par to, cik daudz cigarešu būtu izsmēķēts.

Es atklāju, ka šī lietotne ir būtisks iemesls, kāpēc es atmetu. Nekas nebija tik spēcinošs, kā redzēt, ka mans ķermenis patiešām atjaunojas pēc tam, kad esmu bijusi tik ilgi bez ožas un garšas izjūtām. Lietot šāda veida aplikācijas ir noderīgi arī tāpēc, ka ļoti bieži jūs atradīsiet cilvēkus, kuri jūs iedrošinās un iedvesmos turpināt iesākto. Es vietnē nebiju aktīva komunicētāja, bet mani motivēja citu aplikācijas lietotāju domu lasīšanu.

 

  1. Pirmajā atmešanas dienā ievērojiet arī atslodzi.

Tas daudziem varētu likties kā murgs, bet visdrīzāk arī jums dienas beigās izsalkums būs vienlīdz spēcīgs, kā kāre pēc cigaretēm vai pat pārņems to. Tā rezultātā jūs gaidīsiet savu vakara maltīti vairāk nekā cigareti. Jūs varat dzert kafiju, tēju un ūdeni, bet neēdiet līdz dienas beigām.

Neliela badošanās ietver savas priekšrocības. Turklāt ķermenis pārkāpj savus parastos ciklus un ieradumus gan nesmēķējot, gan neēdot, un jūs būsiet pārsteigts, cik viegli spējat pielāgoties krasām izmaiņām, apzināti uzņemoties autonomiju un atbildību par savu rīcību. Dienas beigās jūs būsiet sev pierādījis, ka jums ir gribasspēks.

Jums tas nav obligāti jādara, bet tas ir kaut kas, kas man un maniem draugiem palīdzēja paveikt brīnumu.

 

  1. Apbalvojiet sevi pēc katra atskaites punkta atmešanas sākuma periodā.

Atkal viss ir par pozitīvu pastiprinājumu. Apbalvojiet sevi katru dienu, kad esat iztikuši bez cigaretēm, ar visu, ko vēlaties – varbūt siera kūku kopā ar kafiju no rīta, dažas jaunas drēbes, izsmalcinātu maltīti restorānā. Jūs to esat pelnījis. Un parēķinot naudu, ko esat ietaupījis nesmēķējot, šie nemaz nebūs tik lieli tēriņi.

 

  1. Tieciet pāri pirmajam 72 stundu “kuprim”.

72h ir laiks, cik ilgi jūsu organismā saglabājas nikotīns. Pēc tam esat kļuvis tīrs. Kad esat ticis pāri pirmajam nikotīna “kuprim”, jums joprojām var rasties alkas pēc uzsmēķēšanas. Taču varat mierināt sevi ar domu, ka jūsu ķermenī nikotīna vairs nav. Turpmāk tieksme smēķēt būs tīri psiholoģiska. Tas nozīmē, ka jūs varat labāk tikt galā ar šīm grūtībām, izmantojot darbu ar apziņu.

Bieži psiholoģiska tieksme rodas, sastopoties ar situācijām, kurās parasti smēķējāt – satiekot draugus vai kolēģus, kuri smēķē, pēc strīda vai stresa situācijās, un tamlīdzīgi. Bet katru reizi, kad sakāt “nē” šai vēlmei, jūs apzināti kontrolējat savu dzīvi. Un tā ir patīkama sajūta. Jūs veidojat jaunu sevis versiju.

Pat tad, kad esat ticis pāri pirmajām 72 stundām, un tās ir visgrūtākās, un ir pagājis mēnesis, esiet piesardzīgi – prāts var maldināt, liekot domāt, ka tagad ir atļauts smēķēt, jo jūs vairs neesat atkarīgi. Diemžēl jūs esiet atkarīgs, un viena cigarete ātri atkal padarīs jūs par smēķētāju.

 

Jūs tagad nesmēķējat, un, kaut arī dažkārt var rasties alkas, tas nav nekas, salīdzinot ar jūsu veco dzīvi. Jūsu veselība ir krasi uzlabojusies, jūsu smarža ir labāka, jūs varat izbaudīt ēdienu, un jūs nekad neesat juties tik atpūties kā tagad. Jūsu elpa ir svaiga, pazudis arī nepatīkamais aizsmakums no rītiem.

 

Mans ieteikums – sekojiet šiem dažiem vienkāršajiem soļiem. Man un vairākiem maniem draugiem ir izdevies atmest smēķēšanu. Nenosodiet sevi pārāk daudz, ja jūs kādā brīdī kļūdāties un atkal atsākat smēķēt. Ir ok, ja nepieciešami vairāki mēģinājumi, lai pārtrauktu smēķēt pavisam. Vienkārši izprotiet brīdi, kurā kļūdījāties, mācieties no tā, un jums izdosies.

Un no dūmiem brīvas dienas pārvērtīsies nedēļās, nedēļas – mēnešos, mēneši – gados. Es novēlu jums visu to labāko jūsu ceļojumā uz labāku dzīvi!

 

Emma

Saistītie raksti