Notiek atbalsta grupu darbs “Atmet smēķēšanu 28 dienās!” - bezcigaretem.lv

Notiek atbalsta grupu darbs “Atmet smēķēšanu 28 dienās!”

No 3. maija lūdz 31. maijam – Pasaules dienai bez tabakas – atklājot šo mājaslapu par smēķēšanas atkarības pārvarēšanu, kustība “Bezcigaretes.lv” sadarbībā ar Ingu Dreimani, psiholoģi, pieredzējušu atkarību speciālisti un Krišjāni Zarembu, klīnisko psihologu, KBT terapeitu apmācībā,  visus smēķētājus, kuri vēlas atmest, aicināja darboties Latvijā pirmajās bezmaksas atbalsta grupās tiešsaistē “Atmet smēķēšanu 28 dienās!”. Grupu darbs aktīvi notiek Zoom platformā un diskusijas norit arī Facebook lapas Bezcigaretes.lv slēgtajā grupā.

Iespējams, tieši pandēmija rosināja Latvijas smēķētājus rīkoties aktīvi, lai parūpētos par savu veselību. Taču aktīvā pieteikšanās norāda arī uz to, ka Latvijā nav pieejams plašs profesionāls atbalsts smēķēšanas atmešanai. Pieejamas vizītes pie ģimenes ārsta un/vai narkologa, jo daudziem īslaicīgi var būt nepieciešami medikamenti tieksmes mazināšanai vai nikotīna aizstājterapija, bet nav pieejama valsts apmaksāta atbalsta grupu darbība un/vai individuālas konsultācijas pie psihologa vai atkarību speciālista.

Tāpēc kustība Bezcigaretes.lv turpina darbu pie jaunu atbalsta grupu organizēšanas. Visiem, kuri vēlas iesaistīties biedrības darbā vai atbalstīt kustību finansiāli, lūgums pieteikties šeit.

“Atmet 28 dienās!” atbalsta: AlphaLane, OLD Riga  SPA, Ufo golf, Drošas braukšanas skola DBS, CityBeeMaiznīca Flora, Hokejam.lv, Sierštelle.

Kampaņas informatīvie atbalstītāji: Apollo.lv, Sportacentrs.com, Epadomi.lv.